AZ23C5V1W-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Components (MCC)
Part Number:
AZ23C5V1W-TP
Category:
Zener Diode Arrays
Description:
Interface
Manufacturer :
Category :
Zener Diode Arrays
Configuration :
1 Pair Common Anode
Current - Reverse Leakage @ Vr :
100 nA @ 800 mV
Impedance (Max) (Zzt) :
60 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
Package / Case :
SC-70, SOT-323
Power - Max :
200 mW
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOT-323
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
5.1 V