AZ23C6V2W-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Components (MCC)
Part Number:
AZ23C6V2W-TP
Description:
Interface
Manufacturer :
Current - Reverse Leakage @ Vr :
100 nA @ 2 V
Impedance (Max) (Zzt) :
10 Ohms
Package / Case :
SC-70, SOT-323
Power - Max :
200 mW
Supplier Device Package :
SOT-323
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
6.2 V