AZ23C39HE3-TP
Part Number:
AZ23C39HE3-TP
Current - Reverse Leakage @ Vr :
100 nA @ 27.3 V
Impedance (Max) (Zzt) :
130 Ohms
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max :
300 mW
Supplier Device Package :
SOT-23
Tolerance :
±5.13%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
39 V