AZ23C12W-TP
Part Number:
AZ23C12W-TP
Current - Reverse Leakage @ Vr :
100 nA @ 9 V
Impedance (Max) (Zzt) :
20 Ohms
Package / Case :
SC-70, SOT-323
Power - Max :
200 mW
Supplier Device Package :
SOT-323
Tolerance :
±5.39%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
12 V