BZB984-C8V2,115
Manufacturer:
Nexperia
Part Number:
BZB984-C8V2,115
Category:
Zener Diode Arrays
Description:
DIODE ZENER ARRAY 8.2V SOT663
Manufacturer :
Nexperia
Category :
Zener Diode Arrays
Configuration :
1 Pair Common Anode
Current - Reverse Leakage @ Vr :
700 nA @ 5 V
Impedance (Max) (Zzt) :
6 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
Package / Case :
SOT-663
Power - Max :
265 mW
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOT-663
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
8.2 V