DZ23C4V3-HE3_A-08
Part Number:
DZ23C4V3-HE3_A-08
Description:
DIODE ZENER 4.3V 300MW SOT23
Impedance (Max) (Zzt) :
80 Ohms
Operating Temperature :
150°C (TJ)
Power - Max :
300 mW
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
4.3 V