DZ23C3V3-HE3_A-18
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Part Number:
DZ23C3V3-HE3_A-18
Description:
DIODE ZENER 3.3V 300MW SOT23
Manufacturer :
Impedance (Max) (Zzt) :
80 Ohms
Operating Temperature :
150°C (TJ)
Power - Max :
300 mW
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
3.3 V