DZ23C4V7-HE3_A-18
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Part Number:
DZ23C4V7-HE3_A-18
Description:
DIODE ZENER 4.7V 300MW SOT23
Manufacturer :
Impedance (Max) (Zzt) :
70 Ohms
Operating Temperature :
150°C (TJ)
Power - Max :
300 mW
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
4.7 V