DZ23C9V1-HE3_A-18
Part Number:
DZ23C9V1-HE3_A-18
Description:
DIODE ZENER 9.1V 300MW SOT23
Current - Reverse Leakage @ Vr :
100 nA @ 7 V
Impedance (Max) (Zzt) :
4.8 Ohms
Operating Temperature :
150°C (TJ)
Power - Max :
300 mW
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
9.1 V