AZ23C5V6-AU_R1_000A1
Manufacturer:
PANJIT
Part Number:
AZ23C5V6-AU_R1_000A1
Description:
DUAL SURFACE MOUNT ZENER DIODES
Manufacturer :
PANJIT
Current - Reverse Leakage @ Vr :
100 nA @ 1 V
Impedance (Max) (Zzt) :
40 Ohms
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max :
300 mW
Supplier Device Package :
SOT-23
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
5.6 V