AZ23C7V5-7-F
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Part Number:
AZ23C7V5-7-F
Description:
DIODE ZENER ARRAY 7.5V SOT23-3
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Impedance (Max) (Zzt) :
7 Ohms
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C
Package / Case :
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max :
300 mW
Supplier Device Package :
SOT-23-3
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
7.5 V