BZX84C4V7TS-7-F
Part Number:
BZX84C4V7TS-7-F
Description:
DIODE ZENER ARRAY 4.7V SOT363
Configuration :
3 Independent
Current - Reverse Leakage @ Vr :
3 µA @ 2 V
Impedance (Max) (Zzt) :
80 Ohms
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C
Power - Max :
200 mW
Tolerance :
±6%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
4.7 V