BZX84C3V3S-7-F
Part Number:
BZX84C3V3S-7-F
Description:
DIODE ZENER ARRAY 3.3V SOT363
Configuration :
2 Independent
Current - Reverse Leakage @ Vr :
5 µA @ 1 V
Impedance (Max) (Zzt) :
95 Ohms
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C
Power - Max :
200 mW
Tolerance :
±6%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
3.3 V