BZX84C2V4S-7-F
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Part Number:
BZX84C2V4S-7-F
Category:
Zener Diode Arrays
Description:
DIODE ZENER ARRAY 2.4V SOT363
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Category :
Zener Diode Arrays
Configuration :
2 Independent
Current - Reverse Leakage @ Vr :
50 µA @ 1 V
Impedance (Max) (Zzt) :
100 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C
Package / Case :
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Power - Max :
200 mW
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOT-363
Tolerance :
±6%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
2.4 V