EL8200IYZ-T7
Manufacturer:
Renesas Electronics Corporation
Part Number:
EL8200IYZ-T7
Category:
Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Description:
IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 10MSOP
Manufacturer :
Category :
-3db Bandwidth :
200 MHz
Amplifier Type :
General Purpose
Current - Input Bias :
1.6 µA
Current - Output / Channel :
65 mA
Current - Supply :
2mA (x2 Channels)
Gain Bandwidth Product :
100 MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Circuits :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output Type :
Rail-to-Rail
Package / Case :
10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Product Status :
Obsolete
Slew Rate :
200V/µs
Supplier Device Package :
10-MSOP
Voltage - Input Offset :
800 µV
Voltage - Supply Span (Max) :
5 V
Voltage - Supply Span (Min) :
3 V