HFA1100IBZ96
Manufacturer:
Renesas Electronics Corporation
Part Number:
HFA1100IBZ96
Category:
Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Description:
IC OPAMP CFA 1 CIRCUIT 8SOIC
Manufacturer :
Category :
-3db Bandwidth :
850 MHz
Amplifier Type :
Current Feedback
Current - Input Bias :
25 µA
Current - Output / Channel :
60 mA
Current - Supply :
21mA
Gain Bandwidth Product :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output Type :
Package / Case :
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Product Status :
Obsolete
Slew Rate :
2300V/µs
Supplier Device Package :
8-SOIC
Voltage - Input Offset :
2 mV
Voltage - Supply Span (Max) :
11 V
Voltage - Supply Span (Min) :
4.5 V