TCCT6R3X226K1GV001E
Part Number:
TCCT6R3X226K1GV001E
Description:
CAP CER 22UF 6.3V X5R 0805
Capacitance :
22 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Thickness (Max) :
0.060" (1.52mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
6.3V