VPEH402W472M1GV001E
Manufacturer:
Johanson Dielectrics, Inc.
Part Number:
VPEH402W472M1GV001E
Category:
Ceramic Capacitors
Description:
CAP CER 4700PF 4KV X7R 2225
Manufacturer :
Johanson Dielectrics, Inc.
Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
SMPS Filtering
Capacitance :
4700 pF
Failure Rate :
Features :
High Voltage
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.225" L x 0.255" W (5.72mm x 6.48mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.160" (4.06mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
4000V (4kV)