VPDR102W473K1GF001E
Part Number:
VPDR102W473K1GF001E
Description:
CAP CER 0.047UF 1KV X7R 1812
Applications :
SMPS Filtering, Boardflex Sensitive
Capacitance :
0.047 µF
Failure Rate :
Features :
Soft Termination, High Voltage
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Size / Dimension :
0.177" L x 0.125" W (4.50mm x 3.18mm)
Thickness (Max) :
0.110" (2.80mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
1000V (1kV)