TDCP250W103K1GV001T
Part Number:
TDCP250W103K1GV001T
Description:
CAP CER 10000PF 25V X7R 0603
Capacitance :
10000 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.035" (0.89mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
25V