RLDM102W103M3QN001T
Part Number:
RLDM102W103M3QN001T
Description:
CAP CER 10000PF 1KV X7R RADIAL
Capacitance :
10000 pF
Height - Seated (Max) :
0.222" (5.64mm)
Lead Spacing :
0.170" (4.32mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.250" L x 0.270" W (6.35mm x 6.86mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
1000V (1kV)