RLDM302N221J3QN001T
Manufacturer:
Johanson Dielectrics, Inc.
Part Number:
RLDM302N221J3QN001T
Category:
Ceramic Capacitors
Description:
CAP CER 220PF 3KV NP0 RADIAL
Manufacturer :
Johanson Dielectrics, Inc.
Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
220 pF
Failure Rate :
Features :
High Voltage
Height - Seated (Max) :
0.222" (5.64mm)
Lead Spacing :
0.170" (4.32mm)
Lead Style :
Straight
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.250" L x 0.270" W (6.35mm x 6.86mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
3000V (3kV)