C901U101KVYDAAWL35
- Part Number:
- C901U101KVYDAAWL35
- Description:
- CAP CER 100PF 400VAC Y5P RADIAL
- Capacitance :
- 100 pF
- Lead Spacing :
- 0.394" (10.00mm)
- Lead Style :
- Straight
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- X1, Y1
- Size / Dimension :
- 0.276" Dia (7.00mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 400VAC