TDCP500W332K1GV001T
Part Number:
TDCP500W332K1GV001T
Description:
CAP CER 3300PF 50V X7R 0603
Capacitance :
3300 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.035" (0.89mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50V