TDCT160W474K1GV001E
- Part Number:
- TDCT160W474K1GV001E
- Description:
- CAP CER 0.47UF 16V X7R 0805
- Capacitance :
- 0.47 µF
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
- Temperature Coefficient :
- X7R
- Thickness (Max) :
- 0.050" (1.27mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 16V