TDCF500W222K1GV001T
- Part Number:
- TDCF500W222K1GV001T
- Description:
- CAP CER 2200PF 50V X7R 0402
- Capacitance :
- 2200 pF
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
- Temperature Coefficient :
- X7R
- Thickness (Max) :
- 0.025" (0.64mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 50V