EMCT500W223M1GV001E
- Part Number:
- EMCT500W223M1GV001E
- Description:
- CAP CER 0.022UF 50V X7R 0805
- Capacitance :
- 0.022 µF
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 0805 (2012 Metric)
- Size / Dimension :
- 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
- Temperature Coefficient :
- X7R
- Thickness (Max) :
- 0.040" (1.02mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 50V