QSCF201Q7R5B1GV001T
Part Number:
QSCF201Q7R5B1GV001T
Description:
CAP CER 7.5PF 200V C0G/NP0 0402
Capacitance :
7.5 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Thickness (Max) :
0.024" (0.61mm)
Tolerance :
±0.1pF
Voltage - Rated :
200V