QSCF251Q0R3A1GV001T
Part Number:
QSCF251Q0R3A1GV001T
Description:
CAP CER 0.3PF 250V C0G/NP0 0402
Capacitance :
0.3 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Thickness (Max) :
0.024" (0.61mm)
Tolerance :
±0.05pF
Voltage - Rated :
250V