QSCP251Q470F1GV001T
Part Number:
QSCP251Q470F1GV001T
Description:
CAP CER 47PF 250V NP0 0603
Capacitance :
47 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.062" L x 0.032" W (1.57mm x 0.81mm)
Thickness (Max) :
0.035" (0.89mm)
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
250V