QSCP251Q2R2A1GV001T
Part Number:
QSCP251Q2R2A1GV001T
Description:
CAP CER 2.2PF 250V NP0 0603
Capacitance :
2.2 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.062" L x 0.032" W (1.57mm x 0.81mm)
Thickness (Max) :
0.035" (0.89mm)
Tolerance :
±0.05pF
Voltage - Rated :
250V