VPDP102W102K1GV001E
- Part Number:
- VPDP102W102K1GV001E
- Description:
- CAP CER 1000PF 1KV X7R 1808
- Capacitance :
- 1000 pF
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 1808 (4520 Metric)
- Size / Dimension :
- 0.185" L x 0.080" W (4.70mm x 2.03mm)
- Thickness (Max) :
- 0.085" (2.16mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 1000V (1kV)