VPDD501W102K1GV001E
- Part Number:
- VPDD501W102K1GV001E
- Description:
- CAP CER 1000PF 500V X7R 1206
- Capacitance :
- 1000 pF
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 1206 (3216 Metric)
- Size / Dimension :
- 0.125" L x 0.062" W (3.18mm x 1.57mm)
- Temperature Coefficient :
- X7R
- Thickness (Max) :
- 0.067" (1.70mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 500V