QSCT251Q9R1C1GV001E
Part Number:
QSCT251Q9R1C1GV001E
Description:
CAP CER 9.1PF 250V C0G/NP0 0805
Capacitance :
9.1 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Thickness (Max) :
0.046" (1.17mm)
Tolerance :
±0.25pF
Voltage - Rated :
250V