EMCP500W222M1GV001T
- Part Number:
- EMCP500W222M1GV001T
- Description:
- CAP CER 2200PF 50V X7R 0603
- Capacitance :
- 2200 pF
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.064" L x 0.035" W (1.63mm x 0.89mm)
- Temperature Coefficient :
- X7R
- Thickness (Max) :
- 0.026" (0.66mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 50V