JMK212ABJ226MD-T
Part Number:
JMK212ABJ226MD-T
Description:
CAP CER 22UF 6.3V X5R 0805
Applications :
SMPS Filtering
Capacitance :
22 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Thickness (Max) :
0.037" (0.95mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
6.3V