HMK105CG820JV-F
Part Number:
HMK105CG820JV-F
Description:
CAP CER 82PF 100V C0G/NP0 0402
Applications :
General Purpose
Capacitance :
82 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
0.022" (0.55mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
100V