TMK212BBJ475KD-T
Part Number:
TMK212BBJ475KD-T
Description:
CAP CER 4.7UF 25V X5R 0805
Applications :
SMPS Filtering
Capacitance :
4.7 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Thickness (Max) :
0.037" (0.95mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
25V