LMK212BJ225MG-T
Part Number:
LMK212BJ225MG-T
Description:
CAP CER 2.2UF 10V X5R 0805
Capacitance :
2.2 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Thickness (Max) :
0.053" (1.35mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
10V