UMK107C7224KAHTE
Part Number:
UMK107C7224KAHTE
Description:
CAP CER 0.22UF 50V X7S 0603
Applications :
Automotive, SMPS Filtering
Capacitance :
0.22 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient :
X7S
Thickness (Max) :
0.035" (0.90mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50V