LMK105AC6225MV-F
Part Number:
LMK105AC6225MV-F
Description:
CAP CER 2.2UF 10V X6S 0402
Capacitance :
2.2 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient :
X6S
Thickness (Max) :
0.024" (0.60mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
10V