EWK107B7224MV-T
Part Number:
EWK107B7224MV-T
Description:
CAP CER 0.22UF 16V X7R 0306
Applications :
Bypass, Decoupling
Capacitance :
0.22 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0306 (0816 Metric)
Size / Dimension :
0.031" L x 0.063" W (0.80mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.022" (0.55mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
16V