LMK212ABJ106MGHT
Part Number:
LMK212ABJ106MGHT
Description:
CAP CER 10UF 10V X5R 0805
Applications :
Automotive, SMPS Filtering
Capacitance :
10 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Thickness (Max) :
0.055" (1.40mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
10V