EWK105C6104MP-F
Part Number:
EWK105C6104MP-F
Description:
CAP CER 0.1UF 16V X6S 0204
Applications :
Bypass, Decoupling
Capacitance :
0.1 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.020" L x 0.039" W (0.52mm x 1.00mm)
Temperature Coefficient :
X6S
Thickness (Max) :
0.014" (0.35mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
16V