JMK107B7225KA-TR
Part Number:
JMK107B7225KA-TR
Description:
CAP CER 2.2UF 6.3V X7R 0603
Applications :
SMPS Filtering
Capacitance :
2.2 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.035" (0.90mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
6.3V