EWK105BJ224MPHF
Part Number:
EWK105BJ224MPHF
Description:
CAP CER 0.22UF 16V X5R 0204
Applications :
Automotive, Bypass, Decoupling
Capacitance :
0.22 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.020" L x 0.039" W (0.52mm x 1.00mm)
Temperature Coefficient :
X5R
Thickness (Max) :
0.014" (0.35mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
16V