HMK105B7103MVHFE
Part Number:
HMK105B7103MVHFE
Description:
CAP CER 10000PF 100V X7R 0402
Applications :
Automotive, SMPS Filtering
Capacitance :
10000 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Thickness (Max) :
0.022" (0.55mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
100V