LMK107BJ105MK-T
Part Number:
LMK107BJ105MK-T
Description:
CAP CER 1UF 10V X5R 0603
Capacitance :
1 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient :
X5R
Thickness (Max) :
0.020" (0.50mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
10V