HMK107B7333MA-T
Part Number:
HMK107B7333MA-T
Description:
CAP CER 0.033UF 100V X7R 0603
Applications :
SMPS Filtering
Capacitance :
0.033 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.035" (0.90mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
100V