UMK107B7683KAHT
Part Number:
UMK107B7683KAHT
Description:
CAP CER 0.068UF 50V X7R 0603
Applications :
Automotive, SMPS Filtering
Capacitance :
0.068 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.035" (0.90mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50V